2016-07-15

Į Lietuvą atvyko afganistaniečio Basiro žmona su dukra

BNS ir lrytas.lt inf. 2016-07-15 11:44

Į Lietuvą penktadienį iš Delio per Maskvą atvyko lietuvių kariams Afganistane vertėjavusio Abdulo Basiro Yoususi žmona ir dukra.
Šeima susitiko maždaug po septynių mėnesių pertraukos, žurnalistams laukdamas artimųjų pasakojo Basiras. „Labai pasiilgau, negaliu net apsakyti kaip“, – sakė afganistanietis.

Pasak Basiro, jis su šeima apsisprendęs gyventi Lietuvoje, nori, kad žmona pramoktų lietuvių kalbos, tad iš pradžių ji su dukra gyvens Ruklos pabėgėlių centre.

„Gyvensime Lietuvoje, aš jau kai pirmąkart atskridau, pasakiau, kad gyvensime Lietuvoje“, – sakė lietuviškai kalbantis afganistanietis.

Basiras pasakojo, jog žmona moka keletą lietuviškų žodžių: „Kai aš dirbau su kariais Afganistane, namo grįžęs šnekėdavau lietuviškai, (todėl žmona) kažkiek moka.“

Šeimai talkinantis Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas Tomas Pakalniškis žurnalistams sakė, jog iš pradžių Basiras su šeima kelias dienas pailsės, o po to žmona teiks prašymą dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo.

„Basiras labai nori, kad žmona pramoktų lietuvių kalbos, o tą geriausia padaryti Ruklos pabėgėlių centre, todėl būtų gerai, kad keletą mėnesių žmona su dukra pagyventų ten. Basiras pažiūrėjo, tikrai galės lankytis, jo darbo grafikas leis po keletą dienų atvykti pas šeimą, pabūti, o vėliau grįžti į darbą. Po šitų kursų šeima bandys susijungti, tas dalykas laukia ateityje“, – sakė T.Pakalniškis.

Šiuo metu Basiras dirba poilsio parke Anupriškėse „TonyResort“. Pasak T.Pakalniškio, sąlygos gyventi visai šeimai yra sudarytos ir Anupriškėse, bet norint, kad žmona greičiau integruotųsi, iš pradžių ji pagyvens pabėgėlių centre.

„Nenorime, kad žmona būtų atskirta nuo visuomenės, norime, kad ji integruotųsi, ir geriausia tai padaryti Rukloje, pabėgėlių centre“, – sakė karininkas.

Basiro žmona Gul Banu Afganistane dirbo pradinių klasių mokytoja, mokė vaikus dari kalbos. Šeima augina dvejų su puse metų dukrą Baharą.

Kovo pabaigoje JAV žurnalistas Joshas Friedmanas vaizdo įrašų svetainėje „youtube.com“ paskelbė įrašą, kuriame Basiras kreipėsi lietuviškai prašydamas prieglobsčio. Į žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose išplitusį įrašą greitai sureagavo Lietuvos valdžios atstovai – jau po savaitės afganistanietis atskrido į Lietuvą.
Basirui jau suteiktas pabėgėlio statusas, leidžiantis nuolat gyventi Lietuvoje.

Komentarų nėra: