«Если мы позволим расчленить Украину, будет ли обеспечена независимость любой из стран?»

Байден на Генассамблее ООН призвал противостоять российской агрессии

sekmadienis, lapkričio 27, 2016

Prieš 79-erius metus žurnalistas išstudijavo 500 turtingų žmonių ir išskyrė 13 sėkmės dėsnių

Audioknygos

Būdamas savo karjeros viršūnėje, plieno magnatas Endriu Karnegis susipažino su nuostabiu žurnalistu – Napoleonu Hilu. Karnegis jam patikėjo užduotį: išstudijuoti ir pasidalinti su pasauliu strategijomis, kurios padėjo jam tapti vienu turtingiausiu ir sėkmingiausiu visų laikų verslininku.

„Pasidalinti magiška formule, atnešusia jam neregėtą sėkmę, su žmonėmis, kurie neturi galimybės ištirti, kaip iš tiesų uždirbami pinigai, buvo pono Karnegio idėja“, rašė Hilas knygos „Mąstyk ir būk turtingas“ įžangoje. Ši knyga – jo bendradarbiavimo su Karnegiu rezultatas.

Tačiau be Endriu Karnegio, kuris tapo turtingiausiu vyru pasaulyje (nepaisant to, kad atvykęs į Ameriką iš Škotijos verslą pradėjo kišenėse švilpaujant vėjams), Hilas per 20 metų taip pat išstudijavo ir daugiau nei 500 kitų savadarbių milijonierių ir milijardierių.

Jo apklausas ir tyrimą vainikavo 1937 metais išleistas bestseleris „Mąstyk ir būk turtingas“. Knygoje atskleidžiami 13 dėsnių, kuriuos jis vadina „pinigų uždirbimo paslaptimi“.

Savo knygoje Hilas didžiausią dėmesį skiria psichologinių barjerų, kurie daugeliui iš mūsų užkerta kelią turtų link, griovimą.

Šis požiūris aktualus ir šiandien, net praėjus 79-eriems metams.Kaip pirmajame savo tinklalaidės epizode (interviu su Tony Robbins) pasakė asmeninių finansų ekspertė Farnoosh Torabi, „gebėjimas tvarkytis su pinigais yra daugiau susijęs su psichologija ir mąstysena, nei su bet kuo kitu“.

Štai šie 13 Hilo atrastų sėkmės dėsnių – jo ir mūsų žodžiais:

1. Troškimas. Jūs turite to norėti.

Prieš tapdami turtingais, visi turtuoliai pradėjo nuo svajojimo, tikėjimosi, planavimo ir troškimo. Jie vaizdavosi turtus dar prieš pamatydami juos savo banko sąskaitose, aiškina Hilas:

„Paprastas noras turtų neatneš. Turtus atneš tik jų troškimas – tokia dvasine būsena, kuri perauga į maniją. Šis troškimas turi virsti aiškiu planu, kokiais būdais ir priemonėmis tuos turtus įgysite, o tie planai turi remtis atkaklumu, kuris nepripažįsta nesėkmės.“

Tai ne taip jau skiriasi nuo šiuolaikinės idėjos, kad norint sutaupyti, reikia įsivaizduoti, pamatyti konkrečią sumą, kurią norime turėti.

2. Tikėjimas. Tikėkite, kad galite pasiekti savo tikslą.

Kelias į turtus prasideda Jūsų mintyse – tereikia tikėti, kad galite juos sukaupti. Hilas rašo:

„Turtai prasideda mintyse! Jų kiekio riba yra nustatyta žmogaus, kurio mintyse šis noras gimsta. Tikėjimas panaikina visas ribas!“

Savarankiškai praturtėjęs milijonierius, rašytojas Steve’as Sieboldas teigia, kad „buvimas turtingu nėra privilegija. Būti turtingu – teisė. Jei kuriate vertę kitiems, turite teisę turėti tiek turti, kiek tik trokštate“.

3. Savitaiga. Teigite sau, kad galite pasiekti savo tikslą.

Pinigų ar sėkmės troškimo pavertimas realybe reikalauja, kad pasąmonei būtų perduodamos frazės ir mantros, palaikančios Jūsų tikslą. Turite garsiai kartoti, ko trokštate ir kaip planuojate tai pasiekti – tokiu būdu įteigsite sau savo tikslą, aiškina Hilas:

„Jūsų gebėjimas naudoti savitaigos principą labai priklausys nuo Jūsų gebėjimo susikoncentruoti ties tam tikru troškimu tol, kol jis taps pačiu didžiausiu noru.“

Pavyzdžiui, jei Jūsų tikslas yra sutaupyti 1 milijoną dolerių ateičiai, kai išeisite į pensiją, atidedant pinigų kiekvieną savaitę, Jūs kasdien tiek kartų, kiek tik galite kartotumėte: „Šią savaitę atidėsiu pinigų tam, kad turėčiau 1 milijoną dolerių santaupų, kai išeisiu į pensiją“.


4. Specialiosios žinios. Įgykite patirties ir tęskite mokymąsi.

Žinios yra tik potenciali jėga. Išsilavinimas tampa veiksmingas ir veda į didelius turtus tik tada, kai yra struktūruotas ir realiai taikomas gyvenime. Jo taip pat turite nuolat trokšti. Jūs niekada nesiliaujate mokytis, pabrėžia Hilas:

„Sėkmingi žmonės, koks bebūtų jų pašaukimas, niekada nenustoja siekti specialiųjų žinių, susijusių su jų pagrindiniu tikslu, verslu ar profesija. Tie, kuriems nesiseka, dažniausiai suklysta dėl to, kad mano, jog mokymasis baigiasi tada, kai žmogus baigia mokyklą.“

Daugelis šių laikų sėkmingų ir turtingų žmonių yra nepasotinami skaitytojai – jie niekad nenustoja mokytis ir nuolat kelia sau vis didesnius iššūkius.

5. Vaizduotė. Generuokite naujas idėjas ir įsivaizduokite savo sėkmę.

Jei galite sugalvoti, galite tai ir įgyvendinti, sako Hilas:

„Idėjos – visų turtų pradžios taškas. Idėjos – vaizduotės vaisius. Žmogaus ribotumas visiškai pagrįstai priklauso nuo to, kaip išvystyta ir kiek naudojama yra jo vaizduotė.“

Nebijokite generuoti bei vystyti idėjų. „Kad ir kur jūs gyventumėte, kad ir kas būtumėte, kiekvieną kartą išvydę „Coca-­Cola“ užrašą pagalvokite, kokia didžiulė imperija išaugo iš vienos idėjos“, rašo Hilas.

Pagalvokite apie Sarą Blikely, kuri paprasto, keisto sumanymo – nukirpti pėdas nuo pėdkelnių – dėka įkūrė klestintį, milijardų dolerių vertės verslą „Spanx“ ir taip pradėjo savo kelią į sėkmę.

6. Organizuotas planavimas. Imkitės veiksmų!

Kai jau gebate įsivaizduoti savo sėkmę, turite imtis veiksmų ir stengtis gauti tai, ko iš tikrųjų norite. Tai turite daryti atkakliai ir su užsidegimu. Hilas aiškina:

„Galimybė yra ranka pasiekiama. Ženkite žingsnį į priekį, pasirinkite, ko trokštate, sudarykite planą, pradėkite jį įgyvendinti ir atkakliai tęskite šį procesą. Daugelis iš mūsų geba gerai pradėti kažką daryti, bet nesugeba užbaigti to, ką pradėjo. Be to, žmonės yra linkę pasiduoti pasirodžius pirmiems nesėkmės ženklams. Niekas negali pakeisti atkaklumo.“

Pavyzdžiui, jei trokštate susikrauti turtus, pradėkite sudarydami finansinį planą, o tada nuspręskite, kur tuos pinigus dėsite.

7. Apsisprendimas. Rinkitės ryžtingumą vietoj atidėliojimo.

Pagrindinis turtingų asmenų bruožas, kurį Hilas pastebėjo juos analizuodamas – ryžtingumas. Tie, kurie greit priima sprendimus, žino, ko nori, ir dažniausiai tai gauna. Jis rašo:

„Žmonės, kurie nemoka taupyti pinigų, be išimčių, turi įprotį priimti sprendimus (jei iš viso juos priima) labai lėtai ir mėgsta greitai ir dažnai tuos sprendimus keisti.“

Ryžtingumas nėra tik turtingųjų bruožas – tai viena iš svarbiausių savybių, kurias turi turėti tikras lyderis. Galiausiai, juk priimti blogą sprendimą geriau, nei nepriimti jokio.


8. Atkaklumas. Nesustokite tol, kol negausite to, ko trokštate.

Atkaklumas yra esminė savybė, padedanti sukaupti turtus, tačiau tik keli žmonės turi tiek valios stiprybės, kiek jos reikia, norint paversti pinigų troškimą tikrais pinigais. Hilas rašo:

„Turtai yra atsparūs norų įtakai. Turtus galite įgyti tik tiksliai planuodami ir remdami tuos planus aiškiais troškimais bei nesibaigiančiu atkaklumu.“

Ir patiems sėkmingiausiems žmonėms teko susidurti su nesėkmėmis ir jas nugalėti. „Supratau, kad nesvarbu, kiek kartų tau nepasiseka”, sakė Markas Cubanas žurnalui „Smart Business“. „Tereikia, kad pasisektų vieną vienintelį kartą. Aš bandžiau pardavinėti pieno miltelius. Man daug kartų nepasisekė, bet iš visų tų nesėkmių kažko išmokau“.


9. Komandos jėga. Apsupkite save pačiais sėkmingiausiais žmonėmis.

Patys turtingiausi žmonės naudojasi komandos jėga, o tai reiškia, kad jie nuolat bendrauja su talentingais draugais ar kolegomis, kuriems artimos jų svajonės. Kelių galvotų ir kūrybingų protų suvienijimas duoda kur kas geresnius rezultatus nei vieno, aiškina Hilas:

„Nė vienas žmogus negali turėti didelės galios, jei nesinaudoja savo Aukščiausiuoju Protu. Grupė smegenų, harmoningai dirbančių drauge, turi daugiau energijos mąstyti nei vienos smegenys – lygiai taip pat, kaip grupė elektros baterijų išskiria daugiau energijos nei viena baterija.“

Dėl to galime suprasti, kodėl turtingi žmonės tampa draugais su kitais turtingais žmonėmis. „Buvimas su žmonėmis, kuriems sekasi geriau, nei Jums, turi potencialą praplėsti Jūsų mąstymą ir smarkiai padidinti Jūsų pajamas“, rašo savarankiškai praturtėjęs milijonierius Steve‘as Sieboldas. „Mes tampame panašūs į žmones, su kuriais bendraujame – štai kodėl nugalėtojus taip traukia bendrauti su nugalėtojais“.


10. Seksualinės energijos transformacija. Pasirinkite Jums tinkamą partnerį.

Seksualinė energija yra itin galinga žmogiškoji energija – ji kuria fizinį bei formuoja emocinį gyvenimą. Kai ši energija yra naudojama ir nukreipta reikiama kryptimi, ji gali padidinti kūrybingumą, užsidegimą, entuziazmą bei atkaklumą – o visa tai reikalinga, norint sukaupti turtus, sako Hilas:

„Lytinis troškimas yra pats stipriausias iš žmogiškųjų troškimų. Žmonėms, valdomiems šio troškimo, paaštrėja vaizduotė, jie tampa drąsesni, didėja jų valios stiprybė, atkaklumas bei kūrybiniai sugebėjimai, kurių jie net negalvojo turintys. Meilė, romantika ir seksas yra emocijos, galinčios priversti žmones siekti pačių didžiausių aukštumų. Visos kartu, šios trys emocijos gali žmogų net paversti genijumi.“

Net jei šis dėsnis atrodo šiek tiek perdėtas, turėti palaikantį partnerį siekiant sėkmingos karjeros yra svarbu. Tyrimai rodo, jog Jūsų atlyginimas gali padidėti $4000 per metus, jei turite sąžiningą sutuoktinį.


11. Pasąmonės galia. Išmokite likti pozityvūs ir vykite šalin neigiamas emocijas.

Jei tikrai norite būti turtingas, turite savo pasąmonėje įdiegti šį troškimą, o tada ir planą, kaip jį įgyvendinsite. Hilas rašo:

„Pasąmonė veikia nuolat! Jei nesugebėsite pasąmonėje įdiegti savo troškimų, ji maitinsis mintimis, kurios atsiranda dėl jūsų neveiksmingumo. Ir pozityvios, ir negatyvios emocijos negali užvaldyti minčių tuo pačiu metu. Visada dominuoja vienos arba kitos. Todėl jūsų atsakomybė yra užtikrinti, kad pozityvios emocijos jūsų mintyse suktųsi didžiąją laiko dalį.“

Jei norite būti sėkmingas ir praturtėti, turite pasirūpinti, kad pozityvios emocijos nustelbtų visas negatyvias emocijas, teigia Hilas. Jis yra teisus: tyrimai rodo, kad pozityvūs, laimingi žmonės pasiekia geresnių rezultatų darbe ir yra mažiau tikėtina, kad jie liks bedarbiai.


12. Smegenys. Palaikykite ryšius su kitais protingais žmonėmis ir mokykitės iš jų.

Mūsų smegenys yra „minčių vibracijų siųstuvai ir imtuvai“ – jos perima mintis iš kitų mus supančių žmonių ir dėl to bendrauti su sumaniais, kūrybiškais, pozityviais žmonėmis tampa tik dar svarbiau. Hilas rašo:

„Kiekvieno žmogaus smegenys geba perimti minčių vibracijas, kurias skleidžia kitų smegenys… Laki vaizduotė yra smegenų „imtuvas“, kuris gauna mintis, perduodamas kitų žmonių smegenų.“

Šis dėsnis tėra komandos galios panaudojimas, tik žengiant dar žingsniu toliau – užuot buvę apsupti žmonių, kurie yra protingesni ir geresni, pasitelkite savo grupės narius ir kartu spręskite problemas ar dalinkitės idėjomis. Hilas tai vadina „kelių protų suliejimu į vieną“ ir pataria susėsti mažoje grupelėje žmonių ir kartu bandyti spręsti iškilusią problemą.

13. Šeštasis pojūtis. Pasitikėkite savo nuojauta.

Paskutinis dėsnis – „šeštasis pojūtis“ – atsiranda tik tada, kai įvaldote kitus 12 dėsnių. Pajausite, kad tarsi pradėjote kitaip mąstyti, teigia Hilas: „Šeštasis pojūtis Jus laiku perspės apie gresianti pavojų, kad galėtumėte jo išvengti, ir laiku praneš apie galimybes, kad galėtumėte jas išnaudoti“.

Nors šis dėsnis ir yra gana sudėtingas – Hilas sutinka, kad jo įgyvendinti turbūt nepavyks tol, kol Jums nesukaks 40 – jis tvirtina, kad tada pasikeis Jūsų intuicija. Jūs jau būsite tiek išmintingas, kad galėsite lengvai priimti finansinius bei gyvenimiškus sprendimus.

Nors įgyvendinti paskutinį punktą nėra lengva, Jums tikrai pravers ir kiti 12 dėsnių, sako Hilas:

„Nesvarbu, kas Jūs esate ir dėl kokios priežasties skaitėte šią knygą – ji Jums gali būti naudinga ir net jei nesuprantate dėsnio, aprašyto šiame skyriuje. Ypač jei Jūsų pagrindinis tikslas yra sukaupti kuo daugiau pinigų ar kitų materialių dalykų.

Skyrius apie šeštąjį jausmą buvo pridėtas todėl, kad ši knyga yra parašyta norint atskleisti pilną filosofiją, kuria vadovaudamiesi žmonės gali neklysdami iš gyvenimo gauti tai, ko trokšta.“

Susipažinkite su šiais 13 sėkmės principų iš arčiau ir išmokite juos taikyti praktiškai.

Šaltinis: Business Insider
Aurimas Mikalauskas


Komentarų nėra: